Zespół
Katarzyna Dzigańska
koordynacja i organizacja
Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Małopolskim Instytucie Kultury pracuje od 2006 roku. Koordynatorka projektów edukacyjnych zrealizowanych przez MIK: „Skarby Małopolski”, „Aqueduct”. W latach 2013–2016 koordynowała poświęcony zagadnieniu interpretacji dziedzictwa projekt „InHerit”, a od 2016 roku do 2018 była koordynatorką projektu „SYNAPSY – program rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce”.
Jacek Gądecki
wsparcie merytoryczne i prowadzenie szkoleń
Socjolog i antropolog społeczno-kulturowy, kierownik Katedry Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie. Założyciel i lider młodzieżowych i parasolowych organizacji pozarządowych w Toruniu (Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych MOTYKA, Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK). Uczy studentów i studentki podstaw ewaluacji, planowania i prowadzenia badań. Trener Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy projektowej i warsztatowej z młodzieżą̨. Opracowuje projekty młodzieżowe, prowadzi warsztaty, szkolenia i projekty regrantingowe, także dla grup młodzieżowych (Inicjuj z FIO, Make a Connection, BMK).
Weronika Idzikowska
koordynacja merytoryczna, konsultacje i prowadzenie szkoleń
Kulturoznawczyni, animatorka kulturowa, pedagożka kultury. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” na Uniwersytecie SWPS, Szkołę Pedagogów Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, szkolenie certyfikacyjne dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy NVC (Porozumienie bez przemocy). Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce”. Prowadzi szkolenia, konsultacje, superwizje dla nauczycieli, animatorów, rodziców i wszystkich zainteresowanych podejmowaniem długofalowych działań na rzecz rozwoju społeczności dziecięcych oraz budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w pracy z dziećmi.
Piotr Knaś
koordynacja i realizacja badań
Badacz, ukończył etnologię oraz europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2008 roku jest pracownikiem Małopolskiego Instytutu Kultury, w którym odpowiada za badania i analizy. Przewodnik beskidzki i członek Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.
Monika Nęcka
wsparcie merytoryczne
Pedagożka, wykłada przedmioty edukacji artystycznej na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka programu historii sztuki dla edukacji wczesnoszkolnej oraz ćwiczeń z identyfikacji kulturowej dla dzieci. Metodyczka sztuki współpracująca z Małopolskim Instytutem Kultury, Bunkrem Sztuki, Międzynarodowym Centrum Kultury, muzeami i instytucjami kultury oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Forum Kraków. Prowadzi warsztaty artystyczne i edukacyjne, zapoznając z dziedzictwem materialnym i niematerialnym uczestników w każdym wieku. Na polu sztuki bada związki tożsamości osoby z możliwościami jej wizualnego wyrazu.
Joanna Więcław
promocja
Absolwentka filologii polskiej, specjalność antropologiczno-kulturowa, oraz zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z MIK-iem związana od swojego stażu zawodowego. Aktualnie wspiera działania promocyjne. Rodowita Małopolanka, bez pamięci zakochana w gdyńskiej Marinie.
Kontakt z koordynatorami projektu
Koordynacja:
Katarzyna Dzigańska
email: dziganska@mik.krakow.pl
telefon: 12 422 18 84 wew. 18
Opieka merytoryczna:
Weronika Idzikowska
email: idzikowska@mik.krakow.pl
telefon: 12 422 18 84, 720 846 864
Badania:
Piotr Knaś
email: knas@mik.krakow.pl
telefon: 12 422 18 84 wew. 21
Promocja:
Joanna Więcław
email: wieclaw@mik.krakow.pl
telefon: 12 422 18 84 wew. 19